Poważny wypadek. Koziołkował bus. Pasażer był reanimowany. Jest w ciężkim stanie

Poważny wypadek koło Jędrzychowic. Jedna osoba w ciężkim stanie

Do wypadku doszło w piątek, 25 września, na drodze w okolicach Jędrzychowic koło Wschowy. Volkswagen bus wypadł z drogi i koziołkował. Pasażer był reanimowany na miejscu wypadku W ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Głogowie.  

Kierujący busem jechał drogą ze Wschowy. Wiózł dwóch pasażerów. Podczas wyprzedzania nagle kierowca busa, mieszkaniec Lubinia, wpadł w poślizg. Bus wypadł z drogi i koziołkował na poboczu zatrzymując się na drzewach.

Na miejsce wypadku przyjechały wozy wschowskiej policji, strażacy oraz karetki pogotowia ratunkowego. Jeden z pasażerów busa nie dawał oznak życia. Ruszyła jego reanimacja. Ratownicy długo walczyli o życie mężczyzny. – W końcu udało się mężczyźnie przywrócić funkcje życiowe – mówi dla poscigi.pl kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie. Mężczyzna w ciężki stanie został zabrany do karetki i odwieziony do szpitala w Głogowie.

Na miejscu wypadku doszło jeszcze do kolizji. Kierowca busa zatrzymał się i ruszył na pomoc rannym. Wtedy w tył jego busa uderzył kierowca samochodem dostawczym. Nikomu nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia cały czas pracują wschowscy policjanci. Droga jest zablokowana.