Toyota Zielona Góra

Przelał oszustowi 160 tys. zł., bo uwierzył, że na jego koncie są zagrożone

Aż 160 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, który dał się naciągnąć oszustowi podającemu się za policjanta. Uwierzył, że jego pieniądz na koncie bankowym są zagrożone i przelał je na wskazane przez sprawcę konto.

Policjanci z gubińskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego w czwartek, 31 marca, około południa zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta z komendy wojewódzkiej w Szczecinie. Powiedział mu o jego zagrożonym przez hakerów koncie bankowym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna żeby chronić swoje pieniądze miał je przelać na konto wskazane przez sprawcę. – Siła manipulacji, ciągłe ostrzeżenia o zagrożeniu i zapewnienia o przekazaniu nagrania z rozmowy gubińskim policjantom, którzy dostarczą protokół do podpisania, była tak duża, że po ponad godzinnej rozmowie mężczyzna zdecydował się wykonać przelew – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Na konto wskazane przez oszusta przelał 160 tys. zł. Fałszywy policjant zadzwonił do mieszkańca powiatu jeszcze kilkakrotnie, pytając czy już policjanci byli u niego, a gdy usłyszał negatywną odpowiedź, poinformował że policjanci przyjadą w dniu jutrzejszym około 8:00 rano. Dopiero późnym wieczorem domyślił się, że został oszukany.

Eko pol - Poscigi.pl