Przynajmniej 25 razy kradł w sklepach. Na koniec zrobił coś gorszego

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w jego sprawie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali sprawcę wielu kradzieży w sklepach oraz dokonanie kradzieży rozbójniczej. Łączna wartość skradzionych produktów to prawie 8 tys. złotych. Zatrzymany 30-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W piątek, 19 kwietnia, policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z marketów w Żaganiu dokonał kradzieży rozbójniczej. Sprawca ukradł artykuły chemiczne o wartości 300 zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Całe zdarzenie zauważyła ekspedientka, która chciała odzyskać skradziony towar. – Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu rzeczy, przewrócił kobietę, doprowadzając ją do stanu bezbronności – mówi sierz. sztab. Arkadiusz szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

W Żaganiu wpadł złodziej sklepowy

Mężczyzna jest znany z licznych kradzieży, za które był już w przeszłości karany. Policjanci ustalili, że w ostatnim czasie dokonał 25 kradzieży w sklepach i marketach w Żaganiu. Wartość strat to blisko 8 tys. złotych.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w jego sprawie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.