Bezczelna złodziejka zrobiła to starszemu mężczyźnie w sklepie

Do zdarzenia doszło w środę, 26 kwietnia, w jednym ze sklepów w Gubinie. Kobieta widząc zostawiony na kasie portfel, zamiast poinformować o tym fakcie właściciela lub kasjerkę przykryła go swoimi zakupami, po czym włożyła do torby i wyszła ze sklepu. Szybko została zatrzymana przez polsko-niemiecki zespół policyjny Gubin-Guben.

Wszystko wydarzyło się w środę w jednym ze sklepów w Gubinie. Starszy mężczyzna pakując zakupy zostawił swój na kasie portfel. Zauważyła to stojąca za nim starsza kobieta, która zamiast poinformować właściciela lub kasjerkę o pozostawionej rzeczy, przykryła portfel swoimi zakupami. 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po chwili włożyła portfel do swojej torby, a następnie po zapłaceniu za towar wyszła ze sklepu. Sprawą zajęli się funkcjonariusze polsko-niemieckiego zespołu policyjnego Gubin-Guben, którzy na terenie miasta zauważyli złodziejkę.

– Mieszkanka Gubina w rozmowie z policjantami przyznała się do zabrania portfela, nie potrafiąc wytłumaczyć dlaczego to zrobiła – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi jeszcze tego samego dnia powrócił do właściciela. Złodziejce grozi kara do roku więzienia.

Czytaj też – Uderzył busem w barierki na S3 pod Zieloną Górą. Był pijany (FILM, ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Portfel lub telefon to najczęstsze przedmioty, które pozostawione szybko znajdują nowego właściciela. Zapominamy jednak, że przywłaszczenie jakiekolwiek rzeczy, która nie jest naszą własnością stanowi przestępstwo lub wykroczenie.