Strona główna Wielkopolska Racławice. Poważny wypadek, samochód uderzył w drzewo i wpadł na posesję

Racławice. Poważny wypadek, samochód uderzył w drzewo i wpadł na posesję

Do wypadu doszło w miejscowości Racławice w niedzielę, 14 czerwca, o godzinie 16:15. Na miejsce została wezwana straż pożarna z Ostrzeszowa.

Na miejsce wypadku wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz dwa kolejne z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszewicach. Strażacy na miejscu zobaczyli samochód osobowy na prywatnej posesji. Pojazd po wypadnięciu z drogi uderzył wcześniej w ogrodzenie oraz drzewo.

Samochodem jechały trzy osoby. Dwie z nich opuściły pojazd o własnych siłach, natomiast jedna pozostała uwięziona wewnątrz. Strażacy wykorzystując sprzęt hydrauliczny dostali się do osoby poszkodowanej, a następnie wyciągnęli ją z pojazdu. Udzielono wsparcia zespołom ratownictwa medycznego w prowadzonych czynnościach medycznych. 

Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przyjęciu śmigłowca udzielono wsparcia załodze LPR-u w transporcie poszkodowanego. Pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję działania zakończono.