Ruszyła budowa nowego przejścia dla pieszych na ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze

Budowa nowego przejścia dla pieszych na ul. Sulechowskiej fot. poscigi.pl

O budowie nowego, bezpiecznego przejścia dla pieszych zadecydowano po serii potrąceń, do jakich doszło na ul. Sulechowskiej. W dodatku to czteropasmowa jezdnia z dużym natężeniem ruchu.

Nowe przejście dla pieszych powstaje pośrodku dwóch obecnych przejść, tuz koło salonu samochodowego. Dwa stare przejścia dla pieszych zostaną zlikwidowane. Nowe przejście będzie miało sygnalizację świetlną i przejazd rowerowy. Sygnalizacja będzie sterowana cyklicznie z uprzywilejowaniem dla samochodów. Będzie miała również przyciski dla pieszych i rowerzystów. Nowe przejście ma zostać uruchomione do 26 czerwca.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zmiany na ul. Sulechowskiej to efekt wielu potrąceń, do który dochodziło na pasach przy skręcie w ul. Urszuli. Doszło tam nawet do potrącenia dwóch osób jednocześnie. Ulica Sulechowska jest jedną z najruchliwszych w mieście i w dodatku ma po dwa pasy w każdym kierunku. Mieszkańcy prosili o interwencję obawiając się potrąceń. – Każda zmiana, która powoduje, że zostaje zlikwidowane przejście dla pieszych na wysokości skrętu w ul. Urszuli będzie lepszym rozwiązaniem i podniesie bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi asp. szt. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Nowe przejście ma zostać uruchomione do 26 czerwca fot. poscigi.pl