Toyota Zielona Góra

Schorowana kobieta błąkała się po torach. Obok przejeżdżały pociągi (ZDJĘCIA)

Schorowana kobieta błąkała się po torach w Świebodzinie.

Świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o starszej, schorowanej kobiecie, która chodzi po torowisku. W jej pobliżu przejeżdżały pociągi ekspresowe. Policjanci wyprowadził zagubioną kobietę w bezpieczne miejsce i wezwał pogotowie. Szczęśliwie kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i można było przekazać ją pod opiekę rodziny.

We wtorek, 15 listopada, świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie, że starsza kobieta chodzi po torowisku w rejonie Świebodzina. W jej pobliżu przejeżdżają pociągi, w tym ekspresowe. – Na miejsce pilnie został skierowany patrol, który dotarł do kobiety – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To 68-latka, która była zagubiona. Kobieta miała również problemy z poruszaniem się, i przy chodzeniu wspomagała się tak zwanym balkonikiem. Z uzyskanych wyjaśnień wynikało, że kobieta chciała pojechać pociągiem, niestety nie była w stanie określić dokąd.

Świebodzin. Schorowana kobieta błąkała się po torach

Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Szczęśliwie okazało się, że kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i można było przekazać ją rodzinie, która otoczyła ją opieką.

– Bez względu na to, czy doszło do czynu zabronionego, czy nie, policjanci zawsze przyjadą na miejsce, by pomagać i chronić – mówi asp. Ruciński.

Toyota Zielona Góra