Skontrolowali trzeźwość 3 tys. kierowców na S3 w jeden poranek. Rekordzista jechał 40-tonową ciężarówką

Skontrolowali trzeźwość 3 tys. kierowców na S3 w jeden poranek.

W alkomaty dmuchnęło około 3 tysięcy kierowców podczas działań lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i policji. Kontrolujący zatrzymali pięciu kierowców, którzy jechali pijani. 

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili poranną akcję kontroli trzeźwości kierowców. Kontrole były prowadzone na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina oraz ekspresowej „trójce” koło Gorzowa i Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W alkomaty dmuchnęło około 3 tysięcy kierowców ciężarówek, busów, osobówek oraz autobusów. Okazało się, że pięciu spośród nich wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Skontrolowali trzeźwość 3 tys. kierowców

Rekordzista, kierowca 40-tonowej ciężarówki, „wydmuchał” niemal 1,3 promila. Został zatrzymany na autostradzie A2. Przewoził ładunek z Polski do Niemiec. 

Dwóch kierowców osobówek i jeden busa miało w organizmie około 1,1 promila alkoholu. Kierowca jednej z osobówek podróżował z żoną i dzieckiem. Był zaskoczony, że po kilkunastu godzinach w jego organizmie był jeszcze alkohol.

Jeden kierowca busa był w stanie po spożyciu alkoholu.

Wszyscy pijani kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Zatrzymany został również kierowca osobówki, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.