Skrajna głupota kierowcy volkswagena. Wyprzedzał… jadąc po chodniku (FILM)

Kierujący volkswagenem passatem,na ul. Żwirowej jadąc chodnikiem wyprzedził stojące przed nim auta.

Wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem wykazał się kierujący volkswagenem passatem, który przy ul. Żwirowej w Gorzowie jadąc chodnikiem z prawej strony wyprzedził stojące przed nim auta. Nie uniknie kary. Szuka go gorzowska drogówka.

Całą sytuacje zarejestrowała kamera innego pojazdu, która dokładnie zobrazowała zdarzenie. To nagranie trafiło na skrzynkę mailową [email protected], która kilka lat temu została stworzona przez lubuskich policjantów właśnie po to, aby właściciele prywatnych rejestratorów sygnalizowali funkcjonariuszom niebezpieczne zachowania za kierownicą. Wszystko po to, aby drogowi piraci byli skutecznie eliminowani z lubuskich z dróg i dla nikogo nie stanowili zagrożenia.

Sprawą już zajmują się policyjni eksperci z ruchu drogowego, którzy analizują nagranie i docierają do kierowcy passata. – W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Kierujący ten mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje. Duża w tym zasługa społeczeństwa, która jest poważnym sojusznikiem Policji w walce z drogowym piractwem. Wspólna troska, poparta realnymi działaniami, z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych arteriach komunikacyjnych – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.