Skrajnie zaniedbał psa. Sadysta powiedział, że nie będzie marnował pieniędzy, bo pies jest stary. Niestety piesek padł (ZDJĘCIA)

Sadysta powiedział, że nie będzie marnował pieniędzy, bo pies jest stary. Niestety piesek padł.

Policjanci mikołowskiej komendy zatrzymali mieszkańcowi Łazisk Górnych. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna doprowadził swojego czworonoga do skrajnego zaniedbania i wyczerpania. Zwierzę miało, między innymi, nieleczoną anemię, infekcję oczu, uszu, zapalenie wątroby i liczne pasożyty. W trakcie interwencji animalsów 73-latek powiedział, że pies jest już stary, więc nie będzie marnował na niego pieniędzy.

W połowie br. roku animalsi z Gliwic dostali anonimowe zgłoszenie o zaniedbaniu psa na jednej z posesji w Łaziskach Górnych. Podjęta przez nich, 1 lipca, interwencja potwierdziła informację. W odgrodzonym płotem kurniku leżał pies.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zwierzę nie reagowało na żadne dźwięki, nie próbowało się podnieść. Jak się później okazało, zachowanie psa było spowodowane ogromnym osłabieniem. W pomieszczeniu, w którym pies miał spać, znajdowała się drewniana wanienka, która służyła jako jego buda. Sierść czworonoga była brudna i splątana.

Skrajnie zaniedbał psa

Na pytanie inspektorów  towarzystwa ochrony zwierząt o wizyty u weterynarza, właściciel oświadczył, że pies jest już stary, więc nie będzie wydawał na niego pieniędzy i nie będzie go też szczepił.

73-latek dobrowolnie zrzekł się własności psa, który tego samego dnia trafił pod opiekę gliwickiego OTOZ Animals. Badania weterynaryjne czworonoga ukazały skalę jego zaniedbania. Lekarze stwierdzili setki pasożytów zewnętrznych. Zdiagnozowali poważną anemię, stany zapalne uszu, oczu, problemy z wątrobą. Stan fizyczny i psychiczny psa wskazywał jednoznacznie na długotrwałe i rażące zaniedbanie ze strony jego właściciela. Pomimo ogromnych starań weterynarzy, życia zwierzęcia nie udało się uratować. 

O sprawie zostali powiadomieni policjanci mikołowskiej jednostki, którzy zajmują się także ochroną zwierząt i środowiska. Po przeprowadzonym dochodzeniu i zabezpieczeniu materiału dowodowego, w połowie listopada 73-letni mieszkaniec Łazisk Górnych usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat więzienia. 73-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Toyota Zielona Góra