Śmiertelny wypadek. Volkswagen wbił się pod ciężarówkę

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 20 czerwca, na drodze krajowej nr 6 między miejscowościami Strzebielino a Luzino. W zderzeniu osobówki z ciężarówką zginął 57-letni mężczyzna. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz biegli specjaliści.

Zgłoszenie wypadku dostał dyżurny wejherowskiej policji. Jak wstępnie ustalili na miejscu policjanci, mieszaniec powiatu wejherowskiego jadąc volkswagenem z nieustalonej jeszcze przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarowego DAF-a z naczepą.

Po zderzeniu ciężarówka wypadła z drogi. Siła zderzenia pojazdów była ogromna. Volkswagen został zmiażdżony. Na miejscu tragedii zginął 57-letni kierowca volkswagena.

Mundurowi zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. W czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz biegły lekarz medycyny sądowej. Czynności nadzorował prokurator. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę pod numer 58 672 97 53.