Stały przy drodze. Skradzione w Niemczech koparka i ciężarówka odnalezione przez policję (ZDJĘCIA, FILM)

Porzucone przez złodziei ciężarowe Iveco z koparką w przestrzeni ładunkowej zostało zabezpieczone przez policjantów z Żar w Boruszynie. Otwarte auto z uszkodzoną stacyjką stało przy głównej drodze. Wcześniej zostało skradzione w Niemczech. Policja jest na tropie sprawców kradzieży.

We wtorkowy wieczór, 22 października, dyżurny żarskiej policji otrzymał informację o tym, że z jednej z miejscowości na terenie Niemiec został skradziony samochód ciężarowy marki Iveco. Alert został przekazany przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Ustalenia miały wskazywać, że pojazd znajduje się na terenie gminy Lipinki Łużyckie.

Dyżurny podjął decyzję o natychmiastowym skierowaniu w ten rejon patrolu. Policjanci sprawdzili główne i leśne drogi. Podczas patrolu w miejscowości Boruszyn przy głównej drodze na poboczu znaleźli opisany samochód. Auto było otwarte i miało uszkodzoną stacyjkę. W przestrzeni ładunkowej znajdowała się mała koparka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Samochód i koparka są warte łącznie co najmniej 80 tysięcy złotych. Zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do czasu odebrania ich przez właściciela. – Sprawa jest rozwojowa i prowadzą ją funkcjonariusze żarskiej komendy – podkreśla kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach. – Swoje czynności wykonują zarówno policjanci kryminalni, jak również śledczy.