Samochody.pl - poscigi.pl

Stefan Wilmont, zabójca Pawła Adamowicza skazany

W czwartek, 16 marca, Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w sprawie Stefana Wilmonta, zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Został skazany na dożywocie. Sąd wyraził zgodę na publikacje wizerunku i danych.

Wyrok zapadł po długim procesie. Z uwagi na ważny interes społeczny są wyraził zgodę na publikację danych oraz wizerunku Stefana Wilmonta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Morderca prezydenta Adamowicza dostał dożywocie

Wilmont został uznany winnym morderstwa. Usłyszał wyrok dożywotniego więzienia. Dodatkowo sąd zaostrzył kare możliwością przedterminowego wyjścia zza krat po 40 latach odsiadki. Skazany ma odbywać wyrok ma odbywać w warunkach terapeutycznych. Ma tez zapłacić 10 tys. zł odszkodowania konferansjerowi, któremu groził na scenie zaraz po zabójstwie prezydenta Adamowicza.

Do tragedii doszło 13 stycznia 2019 r. w Gdańsku. Trwał 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz była nas na scenie. Nagle pojawił się tam Wilmont. Kiedy trwało odliczanie Światełka do Nieba podbiegł do prezydenta Adamowicza i trzy razy dźgnął go nożem.

Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek,14 stycznia, w szpitalu. Lekarze robili wszystko co w ich mocy, ale nie było szans.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl