Samochody.pl - poscigi.pl

Szalona jazda volkswagenem pod Sulechowem. Kierowca stracił prawko, dostał ogromny mandat i aż 24 punkty karne (FILM)

W sumie za popełnione wykroczenia dostał aż 24 punkty karne, które będą aktywne na jego koncie przez najbliższe 2 lata.

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 33-letniego kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. W dodatku mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń, za które dostał mandat oraz aż 24 punkty karne. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 marca, koło okolicach Sulechowa. Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali 33-letniego kierującego volkswagenem passatem. Kierujący popełnił kilka wykroczeń drogowych, między innymi wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h.

W sumie za popełnione wykroczenia dostał aż 24 punkty karne, które będą aktywne na jego koncie przez najbliższe 2 lata. Został również ukarany mandatem w wysokości 2,3 tys. zł złotych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 33-latka. Przez najbliższe trzy miesiące nie poprowadzi samochodu.

Kierowca volkswagena dostał mandat 2,3 tys. zł

Policjanci drogówki działający w grupie SPEED pełnią służbę na terenie całego województwa lubuskiego. – Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz bezpieczeństwa prowadzonych od wielu lat na danym terenie. Bardzo często miejsca, w których potrzebny jest specjalny nadzór wskazują sami mieszkańcy korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie wskazują na pojawiający się problem.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl