Straciłeś pracę przez koronawirus? Zgłoś się na ćwiczenia do wojska. Armia za to zapłaci

Zgodnie z decyzja ministra obrony narodowej, odwieszone zostały ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy oraz szkolenie w ramach służby przygotowawczej dla osób, które nie były do tej pory związane w wojskiem. Ta propozycja jest skierowana przede wszystkim do osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii.

W poniedziałek, 15 czerwca br., szef MON zainaugurował kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” oraz poinformował o planowanych w wojsku ćwiczeniach dla ochotników. Armia przygotowała ponad 20 tys. miejsc w 40 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju dla osób, które chcą wziąć udział w szkoleniu rezerw lub szkoleniu w ramach służby przygotowawczej, a później związać swoją przyszłość z mundurem. Oferta dotyczy zarówno tych, którzy mają status żołnierza rezerwy, jak i dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szkolenia to szansa na rozwój, zwiększenie własnych kompetencji oraz propozycja dla osób, które utraciły pracę, ponieważ za odbycie ćwiczeń przysługuje wynagrodzenie. W przypadku ćwiczeń rezerwy, jest to wynagrodzenie w wysokości od 3,5 tys. zł miesięcznie. W przypadku służby przygotowawczej to około 1,2 tys. zł miesięcznie, a po 3 miesiącach służby 2,6 tys. zł odprawy. Oczywiście w obu przypadkach mamy zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. – Zgłoszenia ochotników, którzy ze względu na epidemię koronawirusa utracili pracę, będą traktowane priorytetowo- mówi płk Grzegorz Dyrka, szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze.

Szkolenia ochotników w ramach służby przygotowawczej odbędą się w terminach 15 czerwca do 4 września 2020 oraz od 14 września do 4 grudnia 2020.

W ramach turnusu służby przygotowawczej, ochotnicy szkolić się będą w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, w tym w jednostkach na terenie województwa lubuskiego.

Kolejne powołania na szkolenia żołnierzy rezerwy w 2020 r. zaplanowane
są w pięciu terminach:

  • 13 lipca

  • 17 sierpnia

  • 14 września

  • 12 października

  • 16 listopada.

Szkolenia żołnierzy rezerwy prowadzone będą w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, w tym w jednostkach na terenie województwa lubuskiego.

Szczegółowe informacje można uzyskać w n/w Wojskowych Komendach Uzupełnień:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wlkp.

ul. Wyspiańskiego 10, tel. 261 676 728, 261 676 722 https://wkugorzow.wp.mil.pl/

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Zielonej Górze

ul. Urszuli 8, tel. 261 648 330, 261 648 324 – https://wkuzielonagora.wp.mil.pl/

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu

ul. Żarska 19, tel. 261 689 273, 261 689 – https://wkuzagan.wp.mil.pl/