Toyota Zielona Góra

Straszne zachowanie turystki z Holandii w obozie Auschwitz –Birkenau. Zatrzymała ją policja

Oświęcimscy policjanci z rąk strażników muzealnych Państwowego Muzeum Auschwitz -Birkenau przejęli 29-letnią obywatelkę Holandii, która wykonywała gesty pozdrowienia hitlerowskiego na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei”.

W niedziele, 23 stycznia, przed godziną 13:00 policjanci zostali powiadomieni przez Straż Muzealną byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau o zatrzymaniu turystki z Holandii w związku z przestępstwem propagowania nazizmu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze udali się do muzeum gdzie przejęli 29–letnią obywatelkę Holandii. Kobieta oraz jej 30–letni mąż trafili do oświęcimskiej komendy Policji. O sprawie została powiadomiona prokuratura rejonowa w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci kryminalni ustalili, że kobieta na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei” pozowała do zdjęcia wykonując gesty pozdrowienia hitlerowskiego. Zdjęcia wykonywał jej 30–letni mąż. Został już przesłuchany jako świadek.
Późnym popołudniem na podstawie zebranych dowodów podejrzanej został przedstawiony zarzut propagowania nazizmu. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Toyota Zielona Góra