SULECHÓW Ukradł portfel, który wypadł 69-latkowi w sklepie na zakupach

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przywłaszczył sobie portfel pozostawiony w sklepie przez klienta. Sprawca jest dobrze znany policjantom. Był wcześniej notowany i poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe.

W jednym ze sklepów spożywczych 69-letni mieszkaniec Sulechowa, podczas zakupów zgubił portfel, który wypadł mu z kieszeni. W portfelu, oprócz dokumentów, było również ponad 1 tys. zł. Kiedy sulechowianin zorientował się, że zgubił swój portfel wrócił do sklepu. Kiedy nie znalazł swojej własności, poprosił o pokazanie zapisów monitoringu. – Na filmie widoczny był mężczyzna, który schylił się obok pokrzywdzonego i podniósł portfel, a następnie go schował – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Portfel z dokumentami, ale bez pieniędzy, wyrzucił w sklepie, gdzie został odnaleziony przez właściciela i obsługę sklepu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sulechowianin złożył zawiadomienie o przestępstwie w komisariacie policji. Policjanci zabezpieczyli monitoring ze sklepu i po jego obejrzeniu rozpoznali sprawcę kradzieży. To dobrze im znany 34-letni mieszkaniec gminy Sulechów, skazywany wcześniej za pobicie, groźby karalne i kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany po kilkunastu godzinach od zdarzenia. 34-latek usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Niestety, jak powiedział policjantom, wszystkie pieniądze już wydał. Okazało się, że zatrzymany jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie do odbycia kary 108 dni więzienia za przestępstwa narkotykowe. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.