Sulechowscy policjanci zatrzymali trzech dilerów. Mieli narkotyki warte 23 tys. zł

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali trzy osoby w związku z handlem narkotykami. Dwie z nich decyzją sądu zostały aresztowane. Sulechowskim policjantom podczas zatrzymań pomagali funkcjonariusze straży granicznej i centralnego biura śledczego policji. Zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyków, amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 23 tys. zł.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje o osobach, które mogą zajmować się handlem narkotykami. Dokładnie amfetaminy i marihuany. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dilerów. Pierwszy został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Sulechowa. Z materiału zgromadzonego przez śledczych wynikało, że mężczyzna ten w ciągu ostatnich dwóch lat przekazał innym osobom amfetaminę w ilości co najmniej 30 gramów. 29-latek usłyszał zarzut sprzedaży narkotyków. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Sulechowscy i zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej z placówki w Świecku zatrzymali kolejnego mieszkańca Sulechowa. Na terenie posesji należącej do zatrzymanego 21-latka znaleźli ponad 100 gramów marihuany oraz ponad 230 gramów amfetaminy i metaamfetaminy.

Polecane  Morderca 78-latki, uciekinier z policyjnego konwoju skazany na dożywocie

Po analizie zgromadzonego materiału wytypowana została kolejna osoba mogąca mieć związek z przestępczością narkotykową. 37-letni mężczyzna został zatrzymany przez sulechowskich policjantów przy udziale funkcjonariuszy centralnego biura śledczego policji. – Policjanci przeszukali należący do 37-latka garaż, w którym znaleźli blisko 200 gramów amfetaminy i ponad 100 gramów marihuany – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Obaj zatrzymani mężczyźni 21-latek i 37-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a 37-latek dodatkowo także zarzut przygotowania ich do sprzedaży wprowadzenia. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Prokurator wystąpił do świebodzińskiego sądu rejonowego z wnioskiem o tymczasowe aresztowania wobec 21-latka i 37-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obydwu podejrzanych tymczasowo na trzy miesiące. – Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania – mówi podinsp. Stanisławska. Łączna czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych podczas przeszukań narkotyków to prawie 23 tys. zł.