Tak gang kradnie ferrari warte ponad milion złotych z ośrodka wypoczynkowego (FILM)

W Mielnie zostało skradzione ferrari 488 Spider

Policjanci kryminalni komendy w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy ukradli ferrari warte ponad milion złotych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

W dniu 2 sierpnia br. około godziny 13.00 z terenu ośrodka wypoczynkowego w Mielnie zostało skradzione ferrari 488 Spider o wartości ponad milion złotych. Policja została powiadomiona kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że jechał w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione ferrari opuściło Polskę. Należy podkreślić, że do poczynionych ustaleń przyczyniła się też aktywna postawa pokrzywdzonego, internautów, świadków oraz mediów, których spostrzeżenia i informacje były niezwłocznie weryfikowane.

Kolejne ustalenia policjantów przyczyniły się do wytypowania osób, które mały związek z kradzieżą wartego ponad milion złotych pojazdu. Już w połowie sierpnia czynności związane z ich zatrzymaniem zostały przeprowadzone równolegle na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę.

To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci antyterroryści w Szczecinie. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci znaleźli narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina.

Prokuratora w Koszalinie wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszty gangu. Wszyscy trafili za kraty. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Komentarz

Patrycja Korzybska
specjalista ds. sprzedaży samochody.pl

Ferrari 488 Spider to faktycznie samochód, który przyciąga uwagę. W standardowej wersji mamy silnik o mocy 670KM, który rozpędza auto do 100km/h w niecałe 3 sekundy. Na samochody.pl mamy wystawioną wersję Ferrari 488 z 2016 roku – cena bez wliczonego transportu to bagatela 776 000 zł. Co ciekawe, kradzieże tego typu luksusowych samochodów zdarzają się wyjątkowo rzadko. Według producenta wprowadzone zabezpieczenia powodują, że wymontowane części z takiego samochodu są kompletnie bezużyteczne.

Toyota Zielona Góra