Tak szybko jechał, że teraz przez trzy miesiąc nie poprowadzi samochodu

fot. Lubuska policja

Po zgłoszeniu przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 42-latek jechał 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

Informacja o przekraczaniu prędkości jazdy na ul. Kościelnej w miejscowości Zwierzyn trafiła do policji przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszeniem zajęli się policjanci ze strzeleckiej drogówki. We wtorek, 3 września, około godziny 19.00 już jeden z pierwszych pomiarów prędkości potwierdził zgłoszenie. – Kierowca osobowego opla jechał 115 km/h w miejscu, gdzie powinien jechać z prędkością maksymalnie 50 km/h – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej drogówki. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące i ukarali go mandatem.

To kolejne potwierdzenie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na zagrożenia.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego.