Tak wygląda ambulans zielonogórskiej drogówki (ZDJĘCIA)

Policjanci zielonogórskiej drogówki dostali specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych. Volkswagen Crafter z nowoczesnym wyposażeniem, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD) już pracuje na ulicach miasta i drogach powiatu.

Volkswagen crafter ma silnik o pojemności 2000 l i mocy 177 KM spełniający najnowsze wymagania ekologiczne dotyczące normy emisji spalin.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jest wyposażony we wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzacja, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia 4 osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Na dachu samochodu jest specjalny maszt oświetleniowy z lampami o dużej mocy, który pomaga oświetlić miejsce zdarzenia i poprawić widoczność pracujących na drodze policjantów. Na dachu jest także dodatkowe oświetlenie zewnętrzne oraz specjalna ledowa tablica wyświetlająca znaki drogowe ostrzegające kierujących, że zabezpieczane jest miejsce zdarzenia.

W pojeździe jest również agregat prądotwórczy, laptop, drukarka oraz wyposażenie specjalistyczne niezbędne policjantom podejmującym czynności na miejscu wypadku czy kolizji.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl