Taka jazda bardzo drogo kosztuje. I potem, że… mandaty są drogie (FILM)

Wyprzedzanie, to jeden z najbardziej niebezpiecznych manewrów jaki wykonuje kierujący. Dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu, udało się zatrzymać kierowcę łamiącego przepisy. Sprawca został ukarany wysokim mandatem karnym.

Nieprawidłowe wyprzedzanie to jeden z najbardziej niebezpiecznych manewrów, a zarazem częsta przyczyna wypadków drogowych. Niestety wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. O tym przekonał się mieszkaniec powiatu brodnickiego, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i na „podwójnej ciągłej”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na szczęście informację o brawurowej jeździe kierującego busem, otrzymał dyżurny policji, a następnie patrol stojący w pobliskiej miejscowości, który zatrzymał kierującego. Mężczyzna od razu przyznał się do łamania przepisów. Za swój niebezpieczny manewr, 23-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego został ukarany wysokim mandatem.

1000 złotych i 10 punktów karnych za wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz 200 złotych i 5 punktów karnych za niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej. Mężczyzna dodał, że wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie punktów karnych.

Zgłaszający przekazał nam nagranie, które zarejestrowała jego kamera, ku przestrodze innym kierującym!

Toyota Zielona Góra