To co robił 31-latek bardzo bolało mieszkańców. w końcu namierzyli go kryminalni (FILM)

Złodziej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jako recydywiście grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Aż 82 tysiące złotych to wartość strat jaką swoją przestępczą działalności spowodował 31-latek. Mężczyzna w kwietniu oraz maju ukradł kilka samochodów, włamał się do sklepów oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu sulęcińskiego. Kradł między innymi elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, gotówka oraz odzież. Został zatrzymany przez sulęcińskich kryminalnych.

Policjanci od kilku tygodni pracowali nad sprawą serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gminy Sulęcin oraz Lubniewice. – Na przełomie kwietnia oraz maja przestępcza działalność, wówczas nieznanej osoby, bardzo mocno dawała się we znaki mieszkańcom – mówi mł. asp. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Złodziej kradł samochody, po czym je porzucał. Włamywał się do sklepów budowlanych jak również do prywatnych budynków gospodarczych. Kradł między innymi elektronarzędzia, w tym specjalistyczny sprzęt do montażu oraz naprawy sieci telekomunikacyjnej, towary z asortymentu sklepów budowlanych czyli wiertła, klucze nastawne, naczynia i wiele innych. Kradł również gotówkę, sprzęt wędkarski oraz odzież.

Sulęcin. Złodziej recydywista zatrzymany

Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 82 tysięcy złotych. – Kryminalni zakasując rękawy do pracy, postanowili jak najszybciej przerwać przestępczą działalność włamywacza – mówi m. asp. Biernacka. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze ustalili, namierzyli i zatrzymali 31-latka. Część utraconego mienia została odzyskana.

Mężczyzna usłyszał szereg wiele zarzutów, w tym kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, wszystkie w warunkach tak zwanej recydyw. Złodziej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jako recydywiście grozi mu kara do 15 lat więzienia.