Toyota Zielona Góra

To oni dokonali rozboju w markecie Carrefour w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w perfumerii w markecie Carrefour. Mężczyznę złapali pracownicy ochrony. Kobietę, która uciekła, wytropili policjanci. Była zaskoczona zatrzymaniem.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 15 marca. Portal poscigi.pl pierwszy informował o zdarzeniu. Tuż przed godz. 14.00 dyżurny zielonogórskiej komendy dostał zgłoszenie o kradzieży w perfumerii w markecie Carrefour przy ul. Dąbrówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci dojechali na miejsce w kilka minut. Okazało się, że pracownicy ochrony złapali 26-letniego mężczyznę. – Jak wynikało z relacji pracowników, jeden z nich zauważył jak młoda kobieta próbuje wyjść ze sklepu z zabranym z półki z flakonem perfum, za który nie zapłaciła. Gdy pracownik chciał zatrzymać kobietę, podbiegł do niego mężczyzna i popchnął umożliwiając ucieczkę kobiecie – wyjaśnia nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania zbiegłej kobiety. Szybko wpadli na jej trop. Kilkadziesiąt minut od zdarzenia zatrzymali zaskoczoną 19-latkę. Ukrywała się w mało uczęszczanym miejscu. Okazało się, że jest znana policji. Była już notowana za kradzieże sklepowe. Podobnie 26-latek.

19-latka i 26-latek, który pomógł jej w ucieczce, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl