Trenuj z wojskiem. Teraz dwa dni w Żaganiu

W związku z ogromnym zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem, Wojsko Polskie rusza z kolejną edycją popularnego programu Trenuj z wojskiem – tym razem pod hasłem „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”. Ta prospołeczna i proobronna inicjatywa, z której dotychczas skorzystało już niemalże 12 tysięcy osób, ma na celu nauczyć każdego zainteresowanego podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

Podczas bezpłatnych 8 godzinnych szkoleń które odbywać się będą w soboty, można nabyć umiejętności takie jak: podstawy obsługi broni i celowania, walka wręcz, przetrwane w trudnych warunkach, udzielanie pierwszej pomocy czy właściwe zachowanie się podczas alarmu lub ostrzału. Nie zabraknie również rzutu ćwiczebnym granatem i nauki nawigowania w terenie. Warto zaznaczyć,
 że mimo prowadzenia szkoleń przez bardzo doświadczonych instruktorów, wiedza będzie przekazywana w przystępny i zrozumiały dla każdego sposób.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W czasie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają ubezpieczenie, zaś po ukończeniu szkolenia na każdego będzie czekać słynna wojskowa grochówka oraz możliwość rozmowy z wojskowym rekruterem, który odpowie na wszystkie pytania odnośnie pełnienia każdego rodzaju służby.

W szkoleniu może wziąć udział każdy obywatel polski w wieku między 15 a 65 lat bez poważnych problemów zdrowotnych. Zgłoszenie do udziału w programie jest bardzo uproszczone – wystarczy podać swoje imię i nazwisko, wiek i dowolna formę kontaktu (e-mail, telefon, komunikator).

Dotychczas, ponad 98 proc. uczestników wyraziło zadowolenie z uczestnictwa w programie i wskazało, że spełniło ono ich oczekiwania.

W woj. lubuskim, szkolenie „Trenuj z wojskiem wiosna-lato” realizowane będzie w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu, w dniach:

  • 1 kwietnia,
  • 3 czerwca.

Zapisy, oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne są:

– pod numerem telefonu: 261 688 879

– pod adresem e-mail: 34bkpanc.iod@ron.mil.pl

– na Facebook’u 34 Brygady Kawalerii Pancernej

– na stronie internetowej 34 Brygady Kawalerii Pancernej.