Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trwa akcja lubuskiej policji w pierwszy długi weekend nowego roku

Policja kontroluje kierowców oraz zwraca uwagę na zachowanie pieszych w pierwszy „długi weekend” tego roku. Kierowców prosi o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a pieszych o stosowanie elementów odblaskowych, które stanowczo poprawiają naszą widoczność.

Ubiegły rok w województwie lubuskim był najbezpieczniejszy w historii pod względem ilości zdarzeń drogowych. Trwa pierwszy „długi weekend” nowego roku. Od czwartkowego popołudnia, 5 stycznia, lubuscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych oraz służyć im pomocą.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość kierowców. – Policjanci wykorzystując nieoznakowane radiowozy z widorejestratorami, będą studzić zapał tych najbardziej krewkich za kierownicą – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Akcja lubuskiej policji w długi weekend

W ruch pójdą także alkomaty. Stróże prawa będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko z lądu, ale także z powietrza. – W tym pomogą nowoczesne drony, od kilku lat skutecznie wykorzystywane przez policjantów drogówki – mówi podinsp. Maludy.  

Z uwagi na szybko zapadający zmrok piesi powinni wyposażyć się w elementy odblaskowe. Korzystający z odblasków są widoczni z dużo większej odległości, co pomaga kierowcy nas zauważyć, a co za tym idzie znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo. Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl