Toyota Zielona Góra

Turek podawał się za Bułgara. Dokumenty kupił za 1,5 tys. dolarów. Wpadł w Słubicach

Cudzoziemiec przyznał się, że oba dokumenty kupił w Bułgarii za 1500 dolarów.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Turcji, których miał fałszywe dokumenty. Chciał uchodzić za Bułgara. Ponadto miał przy sobie narkotyki i przebywał w Polsce nielegalnie.

W sobotę, 21 stycznia, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali w Słubicach do kontroli samochód osobowy na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 49-letni obywatel Turcji. Cudzoziemiec do kontroli dał funkcjonariuszom bułgarski dowód osobisty oraz bułgarskie prawo jazdy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Turek podawał się za Bułgara

 Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że oba dokumenty podrobione zostały na wzór oryginalnych. W dokumentach wadliwie zastosowano zabezpieczenia, które używane są w oryginalnych dokumentach. Cudzoziemiec przyznał się, że oba dokumenty kupił w Bułgarii za 1500 dolarów.

Podczas przeszukania, funkcjonariusze SG znaleźli narkoytki, które miał przy sobie narkotyki Turek. Starał się ukryć je w opakowaniu po zabawce znajdującej się w czekoladowych jajkach. To była metaamfetamina.

Okazało się również, że Turek w Polsce przebywa nielegalnie.Za posiadanie narkotyków i posługiwanie się podrobionymi dokumentami cudzoziemcowi przedstawione zostały zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.