Ucieczka więźnia recydywisty. Ruszyły za nim grupy pościgowe

Do ucieczki więźnia osadzonego w zakładzie karnym w Wałowicach doszło w piątek, 30 marca. Za Pawłem P. natychmiast ruszyły grupy pościgowe. Trwa również wyjaśnianie jak doszło do ucieczki.

Paweł P. w piątek rano wyszedł z celi więzienia w Wałowicach do pracy. Pracował od sierpnia ubiegłego roku, najpierw na terenie aresztu. Z czasem trafił do kontrahenta zewnętrznego. – Do pracy został skierowany z uwagi na konieczność spłaty ciążących na nim zobowiązań – informuje mjr Jan Kurowski, rzecznik  służby więziennej w Poznaniu.

Polecane  Śmiertelny wypadek. Zginęła jedna osoba. Dziecko i dwie osoby dorosłe są ranne

Około godz. 10.35 okazało się, że Paweł P. zbiegł. Nie było go też w miejscu pracy. – Niezwłocznie powiadomiono właściwe organy, zorganizowano grupy pościgowe – mówi mjr Kurowski. Zbiega szukają również policjanci.

Paweł P. to więzienny recydywista. Jego zachowanie od początku pobytu w więzieniu było jednak właściwe. – Nie stwarzał problemów wychowawczych, nie był karany dyscyplinarnie, natomiast wielokrotnie był nagradzany – mówi mjr Kurowski. Funkcjonował w więzieniu bez żadnych konfliktów.

Polecane  Akcja policji pod nazwą „Trzeźwy Nastolatek”

Dyrektor jednostki wszczął już czynności wyjaśniające okoliczności ucieczki więźnia.