Wjechał seatem w kukurydzę i uciekł zielonogórskiej policji. Został zatrzymany. Pobrano mu krew do badań pod kątem narkotyków (ZDJĘCIA)

Kierowca seatem uciekał zielonogóeskiej policji fot. poscigi.pl

Kierowca seata w piątek, 25 września, uciekał zielonogórskiej policji. Wjechał w pole kukurydzy i tam porzucił samochód. Mężczyzna został już zatrzymany. Jest w policyjnej celi. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Do pościgu doszło po godz. 18.00. Patrol policji w Czerwieńsku dał kierowcy seata sygnały do zatrzymania się. Ten zaczął jednak uciekać. Ruszył pościg za seatem. Kierowca uciekał w kierunku miejscowości Brody.

Zjechał jednak z drogi w pole kukurydzy i tam kierujący uciekł z samochodu. Policjantom udało się zatrzymać pasażera seata. Policyjni technicy zabezpieczyli wszelkie ślady w seacie. Samochód na polecenie policji zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Zielonogórscy policjanci cały czas szukali uciekiniera. – Mężczyzna został już zatrzymany – mówi dla poscigi.pl podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Od razu został przewieziony do policyjnej celi. – Została mu pobrana krew do badań pod kątem narkotyków – mówi podinsp. Barska. Bez względu na wynik badania krwi, mężczyźnie tylko za ucieczkę policji grozi kara do 5 lat więzienia.