Toyota Zielona Góra

Uczestnicy bitwy ulicznej aresztowani. Za kratami 9 pseudokibiców z ustawki

fot. Lubuska policja

Uczestnicy ustawki aresztowani przez sąd w Gorzowie tymczasowo na trzy miesiące. Za kraty trafiło dziewięciu pseudokibiców.

Do ulicznej bitwy doszło w sobotę, 21 marca, wieczorem. Grupa około 30 zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników zorganizowała ustawkę przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej. Świadkowie bijatyki na miejsce wezwali policję. Na miejsce dotarły wszystkie dostępne gorzowskie patrole. – Policjanci na miejscu zatrzymali 9 uczestników bójki w wieku od 19 do 31 lat – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymani odmówili wyjaśnień podczas prowadzonych czynności. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Prokuratura i policja wystąpiły do sądu z wnioskiem o areszt uczestników ustawki. – Sąd nie miał wątpliwości i zastosował trzymiesięczny areszt wobec 9 zatrzymanych przez policjantów pseudokibiców, którzy brali udział w ustawce – mówi nadkom. Maludy.