Ukradli i pocięli szyny kolejowe. Wpadli jak wyjeżdżali busem z lasu (ZDJĘCIA)

Ukradli i pocięli szyny kolejowe. Wpadli jak wyjeżdżali busem z lasu

We wtorek, 8 marca, dzielnicowy z gubińskiego komisariatu wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem vito. W przestrzeni ładunkowej zaleźli skradzione i pocięte szyny z nieczynnej linii kolejowej oraz urządzenia do cięcia metalu. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Ponadto przy dwóch z nich i w aucie policjanci znaleźli narkotyki.

Mł. asp. Paweł Błaszczyk, dzielnicowy z terenu gminy Gubin we wtorek, 8 marca, pełnił służbę wspólnie ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Gubin Krzysztofem Żemło i Arkadiuszem Piszczek. W miejscowości Pleśno zauważyli wyjeżdżającego z lasu mercedesa vito. Postanowili skontrolować pojazd.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po otwarciu przestrzeni ładunkowej auta, okazało się że znajdują się tam skradzione i pocięte szyny kolejowe, pochodzące z nieczynnej  linii kolejowej relacji Gubin-Lubsko oraz butle z gazem wraz z palnikiem służące do cięcia metalu.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców powiatu żarskiego w wieku 34, 28 i 20 lat. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą która wykonała oględziny. Ponadto podczas dalszych czynności policjanci przy 34-latku i 20-latku, a także w aucie znaleźli narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

– Jeszcze tego samego dnia wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży szyn kolejowych. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, natomiast 20-latek zarzut posiadania metamfetaminy, którą miał przy sobie i ujawnionej w aucie marihuany – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Za kradzież grozi mężczyznom kara od trzech miesięcy do 5 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków kary do 3 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra