Ukradli mienie na blisko 80 tys. złotych. Zostali zatrzymani

Do włamania doszło w nocy z 9 na 10 lipca na terenie miejscowości Wymiarki. Zatrzymano dwóch mężczyzn, a w mieszkaniu jednego z nich znaleziono marihuanę.

Dwóch mężczyzn włamało się w nocy do pomieszczenia gospodarczego w Wymiarkach. Z pomieszczenia skradzione zostały kable fotowoltaiczne oraz inne mienie o łącznej wartości blisko 80 tysięcy złotych.

Iłowscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców oraz miejsca, w którym skradzione rzeczy zostały ukryte. Własne ustalenia oraz uzyskane informacje doprowadziły policjantów do jednego z podejrzanych o włamanie mężczyzn.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Iłowa. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez sprawcę, policjanci ujawnili susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Narkotyki zostały przesłane do badań laboratoryjnych. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych jemu czynów.

Kiedy funkcjonariuszom udało się ustalić drugiego sprawcę włamania, ten niespodziewanie sam przyszedł na komisariat. 25-latek przyznał się do dokonania przestępstwa. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Skradzione mienie sprawcy ukryli na jednej z posesji w gminie Wymiarki oraz w lesie. Z pewnej ilości kabli fotowoltaicznych sprawcy pozyskali miedź. Funkcjonariuszom udało się odzyskać mienie o wartości ponad 35 tysięcy złotych.

Wyciek gazu koło wieżowca w Zielonej Górze. Zlokalizowano miejsce wycieku (ZDJĘCIA)