Wyciek gazu koło wieżowca w Zielonej Górze. Zlokalizowano miejsce wycieku (ZDJĘCIA)

Do wycieku gazu doszło w piątek, 17 lipca, w wieżowcu na os. Piastowskim. Na miejsce cały czas docierają wozy straży pożarnej. Trwa ewakuacja całego bloku.

Dyżurny zielonogórskich strażaków otrzymał zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu ok. godz. 21:20. Na miejsce przyjechał zastęp strażaków aby sprawdzić sytuację na miejscu.

Jak się okazało w pobliżu bloku przy ul. Cyryla I Metodego 3 doszło do wycieku gazu. Rozpoczęła się ewakuacyjna całego bloku. Na miejscu trwają prace w celu dostania się do miejsca wycieku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z bloku zostało ewakuowanych ponad 200 mieszkańców. Na miejsce podstawione zostały autobusy MZK w celu ogrzania się mieszkańców. W przypadku przedłużenia się akcji, mieszkańcy będą mogli spędzić noc w jednym z akademików w Zielonej Górze.

W jednej z piwnic doszło do wycieku gazu. – Mimo odcięcia wszystkich mediów, w bloku cały czas wyczuwalna jest silna woń gazu. Obecnie trwają poszukiwania miejsca wycieku. – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Blok w całości został zabezpieczony przez strażaków. Nie ma dostępu do budynku. Dzięki odcięciu wszystkich mediów w bloku, nie ma warunków do powstania samozapłonu. Strażacy opanowali sytuację, nie ma możliwości aby doszło do wybuchu gazu w wieżowcu.

Godz. 1:20 – Część mieszkańców została przetransportowana autobusami do akademika, gdzie spędzą resztę nocy. Na miejscu pozostał jeden autobus, w którym mieszkańcy mogą się ogrzać. Pracownikom pogotowia gazowego prawdopodobnie udało się zlokalizować miejsce wycieku. Cały czas na miejscu trwa akcja, budynek jest całkowicie odcięty od wszystkich mediów.

Godz. 3:00 – Jak poinformował nas st. kpt. Arkadiusz Kaniak, sytuacja została opanowana. Wyciek gazu został zlokalizowany i uszczelniony. Wyciek miał miejsce na 5. metrze rury dochodzącej do wieżowca. Wszystkie media ,oprócz gazu, zostały ponownie podłączone, mieszkańcy zostali wpuszczeni do budynku.