Toyota Zielona Góra

Ukrainiec jechał kompletnie pijany cysterną. Zatrzymali go kierowcy. Trafił za kraty

Decyzją sądu w Krośnie Odrzańskim Ukrainiec, który jechał kompletnie pijany cysterną, trafił na dwa miesiące do aresztu. 42-latek usłyszał zarzuty jazdy po pijanemu oraz spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. 

Do zatrzymania 42-letniego Ukraińca doszło we wtorek 29 sierpnia. Dyżurny krośnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierującym cysterną, który jedzie zygzakiem. – Został on zatrzymany przez innych kierujących, którzy zablokowali mu swoimi pojazdami drogę ucieczki – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wezwano policjantów, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma on blisko 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz pobocze. Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kierowania po pijanemu i spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.  Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 42-latka tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Eko pol - Poscigi.pl