Samochody.pl - poscigi.pl

Ulica i chodnik na Jędrzychowie zastawione samochodami z jednego domu. Stoi ich ponad 10. Mieszkańcy mają dość (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Mieszkańcy mają dość. – Chcemy normlanie i bezpiecznie jeździć ulicą. Nie może być tak, że jeden dom chodnik i drogę traktuje jak parking – piszą mieszkańcy okolicy.

O problemie napisali do nas czytelnicy. Dotyczy ul. Konwaliowej i jednego domu. Działa tam coś jakby warsztat, ale raczej nie jest oficjalny. Chodnik za to jest zastawiany samochodami osobowymi oraz dostawczymi. – Z chodnika nie ma jak skorzystać, a na jezdni przez auta ciężko jest się wyminąć, mamy już tego dość – piszą mieszkańcy okolic ul. Konwaliowej.

Problem trwa od dawna. Wzdłuż chodnika na ul. Konwaliowej cały czas stoi ponad 10 samochodów. Są dni, że jest ich nawet 15.

Samochody blokują chodnik tak, że z wózkiem nie można przejść. Czasem ciężko jest się na chodniku wyminąć. Dodatkowo są tam parkowane również samochody dostawcze. – Po prostu ludzie z jednego domu traktują chodnik jak parking – pisze do nas czytelnik.

Samochody stoją na chodniku i częściowo na jezdni. Przez to droga jest mocno zwężona. – Ciężko jest się wyminąć na drodze, a kiedy stoi tam ponad 10 samochodów problem robi się poważny – pisze czytelniczka. Dodatkowo auta utrudniają wjazd i wyjazd z osiedla domów szeregowych.

Zaparkowane auta mają związek z jednym z domów na ulicy Konwaliowej. – Działa tam jakiś warsztat, ale raczej nie jest oficjalny. W każdym bądź razie cały czas widać tam naprawiane auta, busy i czasem motocykle – pisze czytelnik.

Mieszkańcy mają już dość. – Chcemy normalnie i bezpiecznie jeździć ulicą. Nie może być tak, że jeden dom chodnik i drogę traktuje jak parking utrudniając nam życie – piszą mieszkańcy okolicy. Część aut stoi tak zaparkowana już kilka miesięcy.

W piątek, 6 maja, ktoś pomalował samochody zieloną farbą. To na znak protestu i tego, że mieszkańcy mają dość terroryzowania zaparkowanymi autami. – Chcemy, a nawet żądamy żeby sprawą zajęły się odpowiednie służby – piszą mieszkańcy.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl