Usiłowanie zabójstwa. Nowosolska policja zatrzymała 19-letniego nożownika

Nowosolscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Nowej Soli, który ugodził nożem swojego kolegę i uciekł. W sprawie śledczy nadal zbierają materiał dowodowy.

W sobotnią noc z 14 na 15 grudnia ok. godz. 1.00 dyżurny nowosolskiej komendy został powiadomiony telefonicznie o ugodzeniu nożem młodego mężczyzny na ul. Szarych Szeregów. Na miejsce szybko zostały skierowane patrole policji. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali 19-latka, który miał głębokie rany w okolicy brzucha i uda. Był nieprzytomny. – Natychmiast poszkodowanego pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policjanci przystąpili do poszukiwania niebezpiecznego nożownik, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Do działań ruszyli funkcjonariusze kilku policyjnych pionów. Śledczy zabezpieczali materiał dowodowy na miejscu zdarzenia, który mógł doprowadzić do sprawcy. Funkcjonariusze zbierali także informacje w okolicy miejsca zdarzenia. Kryminalni szybko zatrzymali 19–latka nożownika. Nowosolanin jest znany policjantom, bo mimo młodego wieku ma już  bogatą kartotekę policyjną. Ustalono, że mężczyźni prawdopodobnie pokłócili się między sobą i wtedy nastolatek zadał ciosy nożem swojemu koledze. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.