Uwaga. Nowa skuteczna metoda oszustów. Już ukradli fortunę

Oszuści działający metodą „na wnuczka” czy „policjanta” wymyślili nową, jak się okazuje, skuteczną metodę wyłudzania pieniędzy. Tym razem dzwonią i oferują założenie konta przez telefon. Mieszkankom Sulechowa i Zielonej Góry tak właśnie ukradli fortunę.

Nie na policjanta, ani oficera CBŚP, nie na wnuczka. Teraz oszuści okradają swoje ofiary bardzo prostym sposobem „na konto”. – To nowa metoda, która z pewnością bardzo szybko pojawi się w innych częściach kraju – ostrzega podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Ofiarą nowej metody oszustów padła mieszkanka Sulechowa. Starsza kobieta w swoim mieszkaniu odebrała telefon. Oszust powiedział, że 85-latka musi natychmiast założyć nowe konto, bo ktoś  włamał się na rachunek i w każdej chwili może wyciągnąć jej oszczędności. Następnie podał kobiecie również swoje dane do konta. W ten sposób wiedział, że dostanie się na konto w każdej chwili.

Polecane  Dyrektor firmy transportowej z Zielonej Góry ukradł pracodawcy 600 tys. zł (FILM)

Kobieta tak zrobiła. Założyła konto i przelała na nie wszystkie swoje oszczędności. Po chwili złodziej zabrał wszystkie pieniądze z konta. Kobieta straciła fortunę. To były oszczędności jej życia. W taki sam sposób została oszukana mieszkanka Zielonej Góry. 64-latka również straciła fortunę.

Odzyskanie pieniędzy jest już niemal niemożliwe. Nawet nie wiadomo skąd dzwonili oszuści. Najprawdopodobniej telefonowali z innego państwa.

– Ostrzegamy. Oszuści widząc swoje wcześniejsze nieskuteczne działania, zmienili taktykę – mówi podinsp. Stanisławska. Oszustwa na wnuczka czy policjanta przestały im się udawać. Ofiarami przestępcy za to znowu są osoby starsze, którymi znacznie łatwiej manipulować.

Polecane  Uwaga kierowcy. Na ul. Pileckiego ,,szklanka'' na drodze (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)