Uwaga. Złodzieje katalizatorów grasują w Zielonej Górze (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Złodzieje ukradli katalizator a mitsubishi w Zielonej Górze

W nocy z wtorku na środę, 9 września, złodzieje ukradli katalizator z samochodu naszego czytelnika zaparkowanego przy ul. Wojska Polskiego. To nie była jedyna kradzież tej nocy.

Kradzieże katalizatorów to od pewnego czasu już plaga. Niestety, bezwzględny złodziej wyciął katalizator z samochodu naszego czytelnika. Mitsubishi stało zaparkowane przy ul. Wojska Polskiego. Złodziej działał cicho i szybko wyciął katalizator niszcząc przy tym samochód. Katalizator został też ukradziony z samochodu zaparkowanego przy ul. Ruczajowej. To najprawdopodobniej zrobiła ta sama osoba bądź osoby.

Katalizatory są chętnie kradzione ze względu na metale szlachetne użyte w ich konstrukcji. Niestety, to poważne uszkodzenie auta, bo katalizatory są wycinane. W czerwcu br. zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby zajmujące się kradzieżami katalizatorów. Byli tak zuchwali, że kradli nawet kiedy kierowca spał w aucie. Nakradli na 1,5 mln zł. Wszyscy zostali aresztowani. W kwietniu br. zielonogórscy policjanci rozbili ośmioosobową szajkę zajmującą się kradzieżami katalizatorów. Kradli w lutym i marcu. Straty to ponad 150 tys. zł. Członkowie szajki usłyszeli zarzuty m.in. kradzieży rozbójniczej, kradzieży z włamaniem i paserstwa.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl