W sklepie w Zielonej Górze policjanci znaleźli podrobione ubrania, biżuterię i torebki (ZDJĘCIA)

Podrobiona odzież znaleziona w sklepie w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli odzież, biżuterię i torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Właścicielka sklepu usłyszała 9 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 50 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z przedstawicielem reprezentującym znane światowe marki odzieżowe kontrolowali stoiska oraz sklepy znajdujące się w mieście. – W jednym z nich znaleźli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Artykuły były znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości.

Policjanci zabezpieczyli towar, a właścicielka sklepu została wezwana do komendy miejskiej na przesłuchanie. To 49-letnia mieszkanka Zielonej Góry. Kobieta usłyszała 9 zarzutów handlu podrobionymi rzeczami. Grozi jej za to kara grzywny i dwóch lat więzienia. Wartość zabezpieczonego towaru wyceniono wstępnie na co najmniej 50 tys. zł.