Toyota Zielona Góra

W Zielonej Górze działa już eUrząd

Od 1 lutego Zielona Góra znalazła się w gronie innowacyjnych miast, które dla swoich mieszkańców uruchomiło eUrząd. Dzięki temu część spraw w urzędzie miasta można załatwić przez interent. Uzyskanie wypisu, wyrysu w planie miejscowym czy wykonanie opłat za nieruchomości to pierwsze e-usługi, które już oferuje miasto.

– Świat nie stoi w miejscu, coraz większa część naszej aktywności przenosi się do sieci. To dotyczy również urzędów oraz instytucji publicznych. Dlatego tym bardziej cieszę się, że również w Zielonej Górze ruszyliśmy z pierwszymi usługami w ramach tzw. eUrzędu – mówi dla wiaodmoscizg.pl Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielona Góra ma eUrząd

Na początek miasto umożliwiło możliwość przeglądania zobowiązań m.in. z tytułu podatku o nieruchomości. To pozwoli uniknąć problemów wynikających z opóźnień w płatnościach. Uwaga. Opłaty można wykonać od ręki w miejskim serwisie, poprzez bankowość elektroniczną.

Mamy już możliwość uzyskania wypisu i wyrysu w studium lub planie miejscowym. eUrząd pozwala nam też złożyć wniosek o uzyskanie zaświadczenia o przeznaczeniu danej nieruchomości w planie miejscowym czy też o położeniu lokalu w strefie rewitalizacji.

Jak się zalogować?

eUrząd znajdziemy pod adresem mojemiasto.um.zielona-gora.pl. Po zalogowaniu przez Profil Zaufany poprzez system bankowości elektronicznej, z automatu potwierdzimy naszą tożsamość.

Część e-usług będzie wymagała podpisu elektronicznego za pomocą klucza weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym lub poprzez Profil Zaufany.

Toyota Zielona Góra