Winobranie 2020. Policja zanotowała 583 wykroczenia

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i jak podkreślają zielonogórscy policjanci, było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

W niedzielę, 13 września, zakończyło się Winobranie 2020. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości każdego dnia czuwało kilkudziesięciu zielonogórskich policjantów. Tegoroczne Winobranie było wyjątkowe i jedno z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat. – Tak jak w poprzednich latach, policjanci najczęściej interweniowali w przypadku spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi oraz zakłóceń ładu i porządku publicznego lub zakłóceń ciszy nocnej przez osoby nietrzeźwe – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Na Winobraniu były patrole piesze, zmotoryzowane i rowerowe. Służbę w czasie miejskiego święta pełnili również zielonogórscy kryminalni. Ponadto podczas Winobrania policjanci z drogówki zabezpieczali „Nocny Bieg Bachusa” oraz prowadzili działania „Rowerzyści 2020” pod kątem bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.

Winobranie 2020 w liczbach

sprawcy przestępstw zatrzymani „na gorącym uczynku” –  22

zatrzymane osoby poszukiwane –  19

zatrzymane osoby nietrzeźwe –  52

ujawniono wykroczeń – 583

sporządzono wnioski o ukaranie do sądu  –  53

sporządzono mandatów karnych  – 314

przeprowadzone interwencje  –  272

osoby wylegitymowane –  406

skontrolowane pojazdy  –  93.