Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wiózł ciężarówką za dużo drewna. Wpadł pod Krosnem Odrzańskim. Grzywna wyniesie 23 tys. zł

Wiózł ciężarówką za dużo drewna.

Cztery transporty drewna skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego ze strażnikami Straży Leśnej. W jednym przypadku stwierdzono nieprawidłowości związane z przewozem drewna. Ponadto zatrzymano 3 dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów.

W środę, 31 sierpnia, na drodze krajowej nr 32 w Połupinie koło Krosna Odrzańskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wspólne działania kontrolne ze strażnikami Straży Leśnej. Podczas tych działań kontrolujący zwracali szczególną uwagę na pojazdy przewożące drewno.

Kontrole ciężarówek z drewnem

Skontrolowano cztery ciężarówki. W jednej z nich stwierdzono nieprawidłowości związane z przewozem drewna. Kierowca przewoził dębinę z Nadleśnictwa Gubin do miejscowości Malerzów. Z dokumentów przewozowych wynikało, że przewożonych jest 21,03 m3 drewna. Natomiast z pomiarów dokonanych przez kontrolujących wynikało, że na kontrolowanym samochodzie ciężarowym i przyczepie jest 25,49 m3 drewna.

Ciężarówka wraz z ładunkiem została zmierzona i zważona. Okazało się, że zespół pojazdów ma 19,20 m długości, przy dopuszczalnej długości 18,75 m. Ponadto ciężarówka wraz z ładunkiem ważyła 49,3 tony, przy dopuszczalnych 40 tonach. Okazało się również, że nacisk podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego został przekroczony o 2,9 tony. Kara to niemal 23 tys. zł.

Grzywna to aż 23 tys. zł

Ponadto inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mieli zastrzeżenia do stanu technicznego trzech kontrolowanych pojazdów. Stwierdzono niesprawny układ hamulcowy, oberwane błotniki i popękaną przegrodę pomiędzy kabiną kierowcy i ładownią. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. 

Przeładowaną ciężarówkę usunięto z drogi na parking strzeżony. Wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Ponadto Straż Leśna przeprowadzi postępowanie wyjaśniające w zakresie niezgodności ilości drewna przewożonego i wpisanego w dokumentach przewozowych.

Eko pol - Poscigi.pl