Duża akcja drogówki. Podczas „Kaskady” wpadło 32 kierowców

Policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili akcje pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Sagę się na kierujących nie dostosowujących się do ograniczeń prędkości. Jazda z nadmierną prędkością to w dalszym ciągu jedna z przyczyn wypadków drogowych.

Współdziałając, w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” z policjantami z powiatów ościennych, usytuowani byli w kilku miejscach na jednej trasie. To odcinki gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Prowadzone kontrole miały na celu przede wszystkim studzić zapędy kierowców, którzy decydują się na zbyt szybką jazdę i tuż za minięciem policyjnego radaru dociskają pedał gazu – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Wpadło 32 kierowców

Poza kontrolą prędkości, mundurowi sprawdzali uprawnienia do kierowania i stan trzeźwości kierowców, a także zwracali uwagę na stan techniczny oraz dokumenty pojazdów.

Większość kierujących jechało zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednakże zdarzyły się przypadki, że konieczna była natychmiastowa reakcja policjanta na ujawnione wykroczenie drogowe. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 32 kierowców, w tym 28 za zbyt szybką jazdę.

Toyota Zielona Góra