Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wpadł z lewym tytoniem na posesji pod Świebodzinem. Zabezpieczyli mu budynek na poczet przyszłych kar

Na poczet kar zabezpieczono jeden z budynków na posesji 58-latka. Nieuchronność kary i strata zysków, jakie osiągnął z przestępstwa, powinny być również przestrogą dla innych.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 58-latka. Znaleźli u niego w domu 135 kilogramów lewego tytoniu. Skarb Państwa stracił na nielegalnym procederze ponad 150 tysięcy złotych.

Pod koniec stycznia 2023 roku świebodzińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki pozyskanym informacjom z pracy operacyjnej, weszli na jedną z posesji w powiecie świebodzińskim.

Znaleźli tam 15 worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze ponad 135 kilogramów, 2700 sztuk papierosów, około tysiąca sztuk opakowań na różnego rodzaju marek papierosów.

W wyniku nielegalnego procederu ,jaki prowadził 58-letni mężczyzna, Skarb Państwa, stracił na podatkach akcyzowych oraz VAT ponad 150 tysięcy złotych. Na poczet kar zabezpieczono jeden z budynków na posesji 58-latka. Nieuchronność kary i strata zysków, jakie osiągnął z przestępstwa, powinny być również przestrogą dla innych.

Czytaj też – Pedofil Mateusz K. wysyłał dziecku sprośne zdjęcia i namawiał do stosunku. Usłyszał wyrok

Bardzo często praca funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej jest czasochłonna i wydaje się być mozolną. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu ilości materiałów do sprawdzenia, zabezpieczenia czy też zidentyfikowania sposobu działań osób popełniających przestępstwa.

Jednakże efektem ich pracy jest nie tylko powstrzymanie procederu, ale również doprowadzenie do tego, aby nie był on opłacalny. Wraz z nadzorującymi pracę prokuratorami działają również w zakresie zabezpieczenia zwrotu uzyskanej korzyści majątkowej, jaką sprawca osiągnął z przestępstwa.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl