Wystraszyła się opowieści oszusta. 89-latka z Nowej Soli wyrzuciła przez okno 12 tys. zł

Nowosolscy policjanci w ostatni weekend odnotowali kilkanaście ataków oszustów podających się policjanta, oficera CBŚP czy wnuczka. Niestety, 89-letnia mieszkanka Nowej Soli po usłyszeniu od fałszywego policjanta, że jej oszczędności są zagrożone, wyrzuciła przez okno 12 tysięcy złotych.

W piątek, 10 marca, wieczorem do 89-letniej kobiety zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Powiedział, że kobieta jest narażona na utratę wszystkich swoich oszczędności, ale wystarczy, że przekaże jej „policjantom”, wtedy uda się je „uratować”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wystraszona mieszkanka Nowej Soli zapakowała 12 tysięcy złotych do plastikowej torby i wyrzuciła je przez okno, które zostały zabrane przez oszusta.

Nowa Sól. Wyrzuciła przez okno 12 tys. zł

Przez ostatni weekend na terenie powiatu nowosolskiego oszuści próbowali wielokrotnie dzwonić do mieszkańców, chcąc ich oszukać. Po za opisanym wyżej przypadkiem pozostałe osoby nie dały się oszukać fałszywym policjantom.

Niestety pomimo licznych apeli policjantów, wciąż na terenie województwa lubuskiego dochodzi do oszustw związanych z podawaniem się za policjanta, oficera, wnuczka czy innej osoby.