Samochody.pl - poscigi.pl

Złodziej katalizatorów uciekając busem rozbił policyjny radiowóz (FILM)

Zatrzymany złodziej trafił do więzienia, gdzie odbywa karę.

Kradł katalizatory, nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz rozbił policyjny radiowóz wymuszając. 36-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalono, był poszukiwany do obycia kary prawie dwóch lat więzienia. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 marca, wieczorem. Żagańska policja goniła kierowcę uciekającego busem fiatem ducato. Jak nas informują świadkowie, uciekinier to złodziej katalizatorów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pościg za busem prowadziło osiem radiowozów. Kierowca busa pędził jak szalony za wszelką cenę chcąc uniknąć zatrzymania. Rozbity został jeden radiowóz biorący udział w pościgu. Kierujący w rejonie Małomic zjechał do lasu. Tam porzucił busa i uciekł pieszo.

Sprawą zajęli się żagańscy kryminalni. 36-latek, który uciekł porzucając busa, został zatrzymany w czwartek, 9 marca. Ustalono, że ten sam mężczyzna w grudniu ubiegłego roku również uciekł policji.

Busem rozbił policyjny radiowóz

36-latek usłyszał zarzut kradzieży katalizatora, dwukrotnej ucieczki policji w warunkach recydywy, usiłowanie wymuszenia na funkcjonariuszach policji odstąpienie od czynności służbowych.

– Zatrzymany trafił do więzienia, gdzie odbywa karę, jak również będzie czekał na sprawę za swoje kolejne przewinienia – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.