Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wzywał do zbrodni i masowych samobójstw na portalu społecznościowym

Dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. Zatrzymany wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Trafił już do policyjnego aresztu. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Legnicy namierzyli i zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o nawoływanie do popełnienia przestępstw z nienawiści.

Jak ustalili policjanci mieszkaniec Legnicy na jednym z portali społecznościowych wzywał do zbrodni i zbiorowych samobójstw.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mieszkańca Legnicy funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Za podżeganie do popełnienia przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia. O dalszym losie 36-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Nawoływanie do nienawiści także za pośrednictwem internetu jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl