Za to, co wyprawiał na drodze kierowcy volkswagena grozi grzywna nawet 30 tys. zł (FILM)

Kontrola drogowa zakończyła się dla 30-latka zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

W poniedziałek, 13 marca, policjanci z drogówki w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali kierowcę volkswagena, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Konsekwencje dla 30-latka, to zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, 24 punkty karne i wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi grzywa do nawet 30 tys. zł.

Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki w poniedziałek. Wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu. Chwilę później 30-latek rozpędził się w terenie zbudowanym do ponad 112 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tego dnia na drogach panowały trudne warunki do jazdy. Padający deszcz i mgła znacznie utrudniały widoczność. Dlatego, szczególnie w takich warunkach, kierowcy powinni wykazywać się odpowiedzialnością i wyobraźnią za kierownicą.

Czytaj też – Złodziej ukradł żarówki z girlandy Bafra Kebab w Zielonej Górze. Wszystko się nagrało (FILM CZYTELNIKA)

Niebezpieczną jazdę kierowcy volkswagena przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki, którzy zatrzymali go do kontroli na ulicy Strzeleckiej w Zwierzynie. Niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie.

Kontrola drogowa zakończyła się dla 30-latka zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, 24 punktami karnymi i skierowaniem sprawy do sądu. – Mężczyźnie grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.