Samochody.pl - poscigi.pl

Zabytkowy pistolet z 1908 r. znaleziony pod podłogą domu w Żarach

Zabytkowy pistolet Bergmann Bayard MI 908 z 1908 roku trafił do muzeum w Drzonowie.

Zabytkowy pistolet Bergmann Bayard MI 908 z 1908 roku oraz skórzana kabura, ładownica i magazynki, zostały znalezione podczas rozbiórki podłogi w starym, przedwojennym domu. Żarscy policjanci przekazali pistolet do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie

W maju br. w jednym z przedwojennych budynków w Żarach podczas rozbiórki podłogi właściciel znalazł starą broń oraz magazynki, ładownicę i kaburę. O nietypowym znalezisku powiadomił żarskich policjantów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty. Po przeprowadzonej przez biegłego ekspertyzie okazało się, że to pistolet samopowtarzalny produkcji belgijskiej Bergmann Bayard Mi 908 kaliber 9.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do tego  magazynki nabojowe do pistoletów samopowtarzalnych PO88 kaliber 9 produkcji niemieckiej, skórzana ładownica wz 1090, skórzana kabura, magazynek nabojowy do pistoletu samopowtarzalnego TT wz 33 kaliber 7,62 produkcji radzieckiej.

Zabytkowy pistolet z 1908 r. znaleziony w Żarach

– Znalezione rzeczy mają niewątpliwe wartość historyczną – mówi nadkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach. Asp. sztab. Krzysztof Bujalski prowadził postępowanie w tej sprawie. Po jego zakończeniu i wydaniu przez żarska prokuraturę rejonową postanowienia w przedmiocie dowodów rzeczowych, skontaktował się z Dyrektorem Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.

W środę, 8 listopada, naczelnik wydziału dochodzeniowo-śledczego asp. Przemysław Krasoń i asp. sztab. Bujalski spotkali się z dyrektorem Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie Piotrem Dziedzicem.

Przekazali zabytkowy pistolet oraz kaburę , ładownicę i magazynki do muzealnych zbiorów. Po odnowieniu będziemy mogli podziwiać je obok innych eksponatów muzeum.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl