Zamordował znajomą w Zielonej Górze. Zmył ślady krwi i wezwał pogotowie (ZDJĘCIA)

Zdzisław S. został skazany przez zielonogórski sąd okręgowy na 15 lat więzienia. To kara za zabójstwo swojej znajomej 66-letniej Danuty. Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej w Zielonej Górze. 48-latek po zabójstwie posprzątał mieszkanie, zmył ślady krwi, przebrał ofiarę i dopiero wtedy wezwał karetkę pogotowia. Przez cały proces nie przyznawał się do morderstwa 66-latki. Przed sądem zapewniał, że kobieta upadła, a on chciał jej tylko pomóc i zaczął reanimować, a nie dusić.

Zdzisław S. od trzech miesięcy mieszkał w mieszkaniu swojej znajomej Danuty w bloku przy ul. Ogrodowej. Wprowadził się po wyjściu z więzienia. Odsiedział wyrok, jak sam mówi, za pobicie pedofila. W międzyczasie pogonił Franka, partnera Danki. Szybko zaczął rządzić domem Danuty. Zabierał rentę kobiety. Znęcał się nad nią.

W dniu 2 sierpnia 2016 r., dziś 48-letni Zdzisław S. wezwał pogotowie mówiąc, że nieprzytomna kobieta potrzebuje pomocy. Na karetkę czekał przed blokiem. Z lekarzem i ratownikami poszedł do mieszkania. Lekarz od razu stwierdził zgon. Patrząc jednak na obrażenia kobiety powiedział, że wzywa policję, bo mogło dojść do zabójstwa. Wtedy Zdzisław chwycił swój plecak i uciekł z mieszkania. 48-latek został zatrzymany na drugi dzień.

Polecane  Samochód wypadł z drogi i spadł ze skarpy uderzając w drzewo (ZDJĘCIA)

Przyczyną śmierci 66-letniej Danuty było uduszenie. To stwierdził biegły z dziedziny medycyny sądowej. Kobieta miała również różne inne obrażenia na ciele i głowie. – Nie przyznaję się do zabójstwa – mówił przed zielonogórskim sądem okręgowym Zdzisław i przestawiał inną wersję wydarzeń. Danuta miała spaść z łóżka, na którym stała. Upadając uderzyła głową o kant szafki. Zdzisław obmył jej głowę z krwi, owinął ręcznikiem i poszedł spać.

Rano, jak mówił, zobaczył bardzo dużą ilość krwi na podłodze i bełkoczącą już Danusię. Nadal 66-latka nie chciała pomocy. Mężczyzna posprzątał mieszkanie, zmył ślady krwi w domu i nawet przebrał Danusię. Jej zakrwawione ubrania rozciął nożyczkami. Jak wyjaśniał, chciał żeby jego partnerka była czysta kiedy przyjedzie pogotowie.

Polecane  Ukrainiec okradł firmę w Zielonej Górze, w której pracował i uciekł. Jego szef ostrzega innych

Sąd szczegółowo wypytywał oskarżonego o uduszenie kobiety. – No, może jakoś ją mocniej chwyciłem, kiedy jej pomagałem i przebierałem – opowiadał Zdzisław. To w jego tłumaczeniu miała być reanimacja znajomej. Zapewniał jednak, że nie dotykał szyi kobiety.

Ostatecznie sąd nie dał wiary wyjaśnieniom Zdzisława. 48-latek został uznany winnym zabójstwa znajomej. Za to został skazany na 15 lat więzienia. Jeżeli nie uda mu się wyjść wcześniej, to na wolności zobaczymy go w 2032 r. Wyrok nie jest prawomocny.